Telewizja przemysłowa

 

System telewizji użytkowej zwany także telewizją przemysłową lub telewizją zamkniętą, pochodzącą od słów Close Circuite TeleVision w skrócie CCTV,wspomaga nadzór nad ochroną określonego obszaru lub budynku oraz pozwala weryfikować alarm wygenerowany przez inny system w momencie wtargnięcia intruza.

Największą zaletą opisywanego systemu jest możliwość rejestracji obrazu, która może być mocnym dowodem w przypadku ewentualnego włamania lub napadu, czy też weryfikacji innego zdarzenia, mającego miejsce w rejestrowanej strefie.

Cały system telewizji użytowej oparty jest na kamerach, wyposażonych w odpowiednio dobrane obiektywy, współpracujących z rejestratorami obrazu.

Przesyłanie obrazu w obecnie dostępnych na rynku systemach TV dozorowej może odbywać się na kilka sposobów, przy użyciu:

  • kabla koncentrycznego
  • przewodów typu „skrętka” od kat.5 w zależności od potrzeb
  • sieci komputerowych
  • włókna światłowodowego
  • łącza radiowego

Ogromny rozwój internetu w przeciągu ostatniego dziesięciolecia sprawił, że dzisiejsze systemy telewizji przemysłowej mają możliwość przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym, który dzięki jego możliowściom może być odbierany w dowolnym miejscu na świecie.

Zajmujemy się budową zarówno analogowych jak i cyfrowych systemów TV użytkowej. Nasze usługi kierujemy do małych oraz średnich przedsiębiorstw, obiektów użytku publicznego oraz klientów prywatnych.

Wszystkie urządzenia montowane przez nasza firmę posiadają homologacje, atesty oraz certyfikaty, które umożliwiają ich montowanie zgodnie z przyjętymi normami w Polsce.